DZIAŁ HANDLOWY: 
+48 530 040 656, foltyn@alvitro.com +48 530 455 610, biuro@alvitro.comDZIAŁ TECHNICZNY: 
+48 530 040 626, kluk@alvitro.com

Zamień balkon w ogród zimowy

Kiedy na dworze staje się coraz bardziej ponuro i zimno, a jesienne przesilenie przyprawia nas o stany niemalże depresyjne, warto szukać ukojenia w naturze. Jak to jednak zrobić, gdy brakuje zieleni na dworze, a pandemia każe nam pozostawać w domu? Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie stworzenie ogrodu we własnym domu! Zamień swój balkon w ogród zimowy!

Mieszkasz w bloku? Nie ma problemu!

Oranżerie czy werandy wypełnione zielenią do tej pory spotykane były w domach jednorodzinnych, jednak chęć przebywania choć w niewielkim stopniu pośród zieleni roślinności spowodowała wzrost zainteresowania tworzeniem mini ogródków nawet na balkonach w blokach! Nawet niewielka przestrzeń może okazać się niezwykłym miejscem, jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowana i zaaranżowana.

Jak zamienić balkonik w ogródek zimowy?

Wystarczy, że zdecydujesz się na specjalną zabudowę szklaną. Jeśli balkon sąsiaduje z innymi, warto w tej sytuacji obudować przestrzeń z trzech stron i postarać się zapewnić sobie maksimum prywatności przed zazdrosnymi spojrzeniami sąsiadów. Postaraj się również zagwarantować sobie dobrą osłonę przed słońcem, będzie to ważne szczególnie od południowej strony. Możesz pomyśleć o roletach. Samo słońce ogrzeje nam ogródek i przyda się roślinności, jednak zbyt ostre promienie będą nie do zniesienia.

Jaką zabudowę wybrać?

Nowoczesnym rozwiązaniem będzie szklana zabudowa mocowana na stali. Hartowane szkło to pewność trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Uzyskasz niezwykle modną i elegancką przestrzeń. Możesz wybrać stałą zabudowę lub z przesuwnymi oknami.

Zyskaj efektowne miejsce do odpoczynku

Co prawda zieleń ciepłolubna będzie zimą wymagała od Ciebie trochę wysiłku przy pielęgnacji, jednak warto się poświęcić, by uzyskać niewielkim kosztem niezwykłe miejsce do wypoczynku, poczytania książki lub napawania się zielenią. Taka szklana zabudowa to również świetny pomysł na redukcję hałasu dostającego się do mieszkania. Pozbędziesz się także ryzyka upadnięcia doniczek na ziemię ze sporej wysokości. Poprawisz jakość powietrza w domu i bilans ciepła. Mniejsze straty to mniejsze koszty.

Czy instalować ogrzewanie?

Nieogrzewany balkon czy taras będzie posiadał zimą temperaturę jedynie 5 stopni wyższą niż ta na zewnątrz. Dodatkowe ogrzewanie to jednak spory koszt, dlatego warto zastanowić się nad instalacją systemu podłogowego lub kanałowego. Niedrogim a skutecznym ogrzewaniem jest także zastosowanie elektrycznych promienników ciepła montowanych naściennie, które od razu po uruchomieniu dają odczucie ciepła.